Co to jest backlink?

co to jest backlink

Link przychodzący (ang. backlink) to łącze prowadzące do wskazanej strony internetowej,  umieszczony jest na innej witrynie. Inną wersją backlinka jest link wewnętrzny.

Backlinki kierują ruchem użytkowników pomiędzy witrynami, jednak głównym celem w procesie pozycjonowania strony internetowej jest budowa autorytetu witryny. Pozyskiwanie wysokiej jakości linków zwrotnych znacząco pomaga w uzyskiwaniu wysokich pozycji w wyszukiwarce.

Backlinki – podział

  • Dofollow – przekazują one część mocy z domeny na której się znajdują do linkowanej witryny.
  • Nofollow – atrybut dostarcza informacje dla robota Google, aby nie podążał za linkiem. Teoretycznie nie dostarczają mocy do domeny.
  • Sponsored – atrybut służy do oznaczania wszelkich linków sponsorowanych/płatnych.
  • UGC (ang. user generated content) – backlinki wygenerowane przez użytkowników

Jak ocenić jakość backlinków – linków zwrotnych?

W obecnych czasach głównie liczy się jakość linków zwrotnych, niż ilość. Linki nienaturalne, niskiej jakości mogą negatywnie wpływać na widoczność strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Ocenę backlinków można wykonać za pomocą narzędzi SEO np. Semrush, Majestic lub Ahrefs. Każdy z wskazanych narzędzi posiada własny ranking domen i na tej podstawie wskazuje dane przydatne do oceny linka.

Jak pozyskiwać backlinki?

Pozyskiwanie wartościowych linków zwrotnych to proces czasochłonny i ciężki. Jednym z najlepszych sposobów jest zakup artykułów sponsorowanych w serwisach zewnętrznych np. Whitepress lub Link house. Najprostszym sposobem jest pozyskiwanie backlinków w serwisach ogłoszeniowych, katalogach NAP oraz forach. Niestety nie są to linki wysokiej jakości. Jednak przydatne są do dywersyfikacji profilu linków. Zdobywanie linków możliwe jest za sprawą własnej sieci zapleczówek (Private Blog Network). Polega to na prowadzeniu własnych blogów, których najważniejszym celem jest pozyskanie linków do domeny głównej. 

Jak oznaczony jest backlink w kodzie strony?

anchor  

np. https://rocketbay.pl”>Agencja SEO

Leave A Reply

  • kontakt@rocketbay.pl
  • 783 848 965